Image placeholder

Začátky společnosti

Společnost UNIMONT J.C.K. s.r.o. byla založena 12. května 1997. Název UNIMONT vyjadřuje záměr zakladatelů založit společnost, která by byla schopna „univerzálních montáží“ v oblasti stavebnictví. V prvních dvou letech fungování se společnost zabývala především výstavbou telekomunikačních sítí pro tehdejší SPT Telecom. Díky získání oprávnění ke vstupu do telekomunikačních zařízení bylo možné dodávat stavby na klíč – tedy provádět výstavbu rozvodů telekomunikačních sítí od ústředen až po zakončení domovní telefonní přípojky. Společnost úspěšně realizovala kompletní zasíťování obcí po celé České republice. V okrese Havlíčkův Brod například obce Hradec, Prosíčka, Nezdín, Velká Paseka, Hněvkovice, Nová Ves nebo část města Ledeč nad Sázavou. Kromě této hlavní činnosti společnost od počátku po celé České republice prováděla zemní protlaky a záfuk optických kabelů do HDPE trubek.

Image placeholder

Plynofikace a rozvody elektrických vedení

Od roku 1999 firma rozšířila svůj záběr o oblast plynofikace obcí a rozvodů elektrických vedení nízkého napětí. Zatímco u plynovodů se společnost zaměřila pouze na stavební a zemní práce, rozvody elektrických vedení dodávala vždy kompletně na klíč. Mezi významné zakázky v letech 1999 – 2004 patřily například výstavba vysokotlakého plynovodu přes Šumavu (20 km), plynofikace obce Karlštejn, Sadská, Černošice. V oblasti rozvodů elektrického vedení například zemní vedení vysokého napětí v Praze 4 Chodov – Spořilov – Roztyly pro Pražskou energetiku. V okrese Havlíčkův Brod společnost provedla v letech 1999 – 2004 plynofikaci obcí Vilémovice, Pavlov, Ostrov, Hradec, Prosíčka, Nezdín, Souboř, Obrvaň, Habrek, Číhošť, Zdeslavice, Tunochody, Hroznětín, Hlohov, Dobrnice, Vrbice, Kynice, Ovesná Lhota, Vlkanov, Sázavka, Kozlov, Olešná, Bojiště, Kožlí, Mstislavice, Veliká, Bohumilice, Sechov a dalších. V okresu Kutná Hora UNIMONT J.C.K. plynofikoval v letech 1999 – 2004 obce Zbýšov, Březí, Kludské Chvalovice, Damírov, Schořov, Šebestenice a Paběnice. Plynofikací se společnost zabývá dodnes s působností po celé republice s rozšířením o dodávky rekonstrukcí středotlakých a nízkotlakých rozvodů v obcích a výstavbu regulačních stanic.

Image placeholder

Další rozšíření činnosti – vodovody, kanalizace a pozemní práce

Po roce 2004 společnost opět rozšířila svojí výrobu o další práce – vodovody, kanalizace a pozemní stavební práce. Kompletní rozvody nového vodovodu společnost provedla například pro obce Snět, Kožlí a Číhošť. Rozvod kanalizace včetně čistírny odpadních vod dodala společnost pro obec Číhošť. Kromě těchto samostatných zakázek navázala spolupráci s firmou VAK Havlíčkův Brod. Do dnešního dne se jedná o desítky staveb.

Image placeholder

Technická infrastruktura pro parcely rodinných domů

V roce 2005 mohla společnost prohlásit, že má bohaté zkušenosti a reference v různých oblastech inženýrských sítí – telekomunikační sítě, plynovody, vodovody, kanalizace, rozvody elektrických vedení. I díky tomu začala získávat zakázky na výstavbu technické infrastruktury pro parcely rodinných domů (vodovod, plynovod, kanalizace dešťová a splašková, elektrické rozvody, veřejné osvětlení, chodníky a komunikace). Jako příklad lze uvést zakázky pro obce Hněvkovice (24 RD), Vilémovice (16 RD), Kožlí (22 RD), Habrek (8 RD), Ledeč nad Sázavou - Habrecká ulice (8 RD), Ledeč nad Sázavou - Plácky (18 RD), Sobětuchy u Chrudimi (22 RD), Mikulov pod Hradbami (85 RD).

Image placeholder

Stavebnictví

V oblasti stavebnictví patří mezi významné zakázky rozšíření výrobní haly pro firmu Schaffer Sudex - komplexní zakázka včetně zakládání stavby, kanalizace, vodovodů, elektrických rozvodů a vlastní stavby haly o rozloze 3000 metrů čtverečních. Dále rekonstrukce sídla firmy Hard Aquacomp v Ledči nad Sázavou, výstavba výrobní haly a administrativní budovy pro firmu Všekov Dolní Město (opět komplexní zakázka na klíč včetně haly o rozloze cca 800 metrů čtverečních), rekonstrukce lakovny pro firmu LET KUNOVICE a další. V současné době provádí společnost kromě všech výše uvedených činností i rekonstrukce místních komunikací a chodníků, opravy veřejného osvětlení, úpravy veřejného prostranství a další činnosti.

Image placeholder

Splnění cíle – univerzální montáže

Vizi zakladatelů společnosti UNIMONT J.C.K. se podařilo naplnit – firma je dnes schopna nabízet univerzální montáže ve stavebnictví, vodárenství a energetice. V roce 2017 jsme oslavili 20 let od založení společnosti a těšíme se na další spolupráci se stávajícími i novými zákazníky.